Frýdštejn

Datum: 23. 3. 2020

ROUŠKY
Vážení spoluobčané,
chtěl bych tímto poděkovat všem, kteří vyrábějí roušky a rozdávají je spoluobčanům. Obci Frýdštejn se podařilo domluvit výrobu a zakoupit roušky od firmy ARTEP Jablonec nad Nisou, zatím v počtu 500 ks. První dodávky jsme již obdrželi a následně roznášeli po obci. Klíč k roznosu nebylo jednoduché stanovit. Po zvážení jsme se rozhodli, dodat roušku nejprve nejvíce ohroženým. Proto roušky v první vlně dostali občané žijící sami a v seniorském věku. V sobotu 21. 3. jsme obdrželi další zásilku a mohli jsem roušky rozdat tak, aby pokud možno v každé nemovitosti byl jeden kus, což se téměř povedlo. Jakmile obdržíme další, budu neprodleně rozdávat dál. Je smutné, že jsem čelil i posměchu, že dostáváte jednu roušku na nemovitost. Věřte, že kdybych měl dostatečný počet, rád rozdám všem trvale žijícím obyvatelům.
Roušky jsou textilní. Není nutné je nosit doma. Noste je prosím, jen když opouštíte domov. Rouška se dá snadno desinfikovat a to vyvařením. Doporučuje se vyvářet ve vodě minimálně na 60 °C.

Přeji všem hodně zdraví a trpělivosti v této nelehké situaci a věřím, že společně tuto situaci zvládneme.
starosta

Nařízení vlády 1

Nařízení vlády

Datum: 20. 3. 2020

Vláda České republiky nařizuje úplný zákaz vycházení bez ochrany dýchacích cest s platností od půlnoci na čtvrtek 19.3.2020.

Dále nařizuje s platností od půlnoci na pátek 20.3.2020 opatření pro nákupy v obchodech.
Obchody budou mezi 7 a 9 hodinou vyhrazeny pouze osobám starších 65 let věku.

Nařízení o nošení roušek

Datum: 17. 3. 2020

Vážení spoluobčané,
hejtman Libereckého kraje Martin Půta nařizuje od 17. 3. 2020, 18:00, až do odvolání, zákaz vstupu do prostředků veřejné dopravy, provozoven otevřených za nouzového stavu, sociálních a zdravotnických zařízení či úřadů bez ochranných pomůcek chránící dýchací cesty.
Obec Frýdštejn zatím neobdržela žádné roušky ani dezinfekci. V pondělí se mi podařilo vyjednat u firmy Artep Jablonec nad Nisou výrobu 500 ks roušek. Jakmile budou dodány, budeme neprodleně distribuovat mezi Vás. Dále se dle dostupných informací připravuje dodávka potřebného množství od státu. Jakmile budou na obci, opět budeme okamžitě distribuovat.
Proto prosím zatím se chraňte vlastní rouškou, pokud ji máte, nebo je doporučen šátek (šála) přes nos a ústa.
Prosím o dodržení tohoto nařízení!!!!

S přáním pevného zdraví a klidu
starosta

Starosta Obce Frýdštejn vyzývá k zachování klidu

Datum: 16. 3. 2020

Nařízení platné od 16.3. do 24.3. 2020
Vážení spoluobčané,
tímto vyzývám k zachování klidu, nešíření paniky a poplašných zpráv. Jistě již víte ze sdělovacích prostředků, že jsou vydána různá opatření v boji s koronavirem. Vše lze shrnout tak, že nyní je důležité zamezit zbytečnému pohybu osob. Je nutné cestovat pouze do zaměstnání a zpět, k lékaři, jinak se zdržovat doma, v případě potřeby nakoupit potraviny, či léky. Potravin je dost, není nutné dělat zásoby. Doporučuji zvláště starším spoluobčanům plně respektovat tyto nařízení. Nákupy zajistit přes rodinné příslušníky. Kdyby někdo z Vás potřeboval zajistit nákup potravin, či léků a nebyla možnost požádat rodinného příslušníka, prosím kontaktujte mě na telefon 723275978 a nákup po dohodě zajistím. V případě potřeby ujasnění nějaké informace, mě neváhejte telefonicky kontaktovat. Dále žádám o odložení návštěv úřadu, kde budou omezeny úřední hodiny. V případě potřeby volejte, případně pište email.
Přeji všem pevné zdraví a věřím, že danou situaci společně zvládneme.

Telefonní kontakt: 723275978
Email: starosta@frydstejn.cz

Úřední hodiny OÚ Frýdštejn

Datum: 16. 3. 2020

ÚŘEDNÍ HODINY OÚ FRÝDŠTEJN PO DOBU MIMOŘÁDNÝCH OPATŘENÍ
PONDĚLÍ 8:00 – 11:00
STŘEDA 14:00 – 17:00
DŮRAZNĚ ŽÁDÁME OSOBNÍ NÁVŠTĚVU NA OÚ JEN V MIMOŘÁDNÝCH SITUACÍCH, JINAK VŠE ŘEŠIT TELEFONICKY ČI PÍSEMNOU FORMOU.
DĚKUJEME

Omezení veřejné dopravy v důsledku uzavření škol 1

Omezení veřejné dopravy v důsledku uzavření škol

Datum: 11. 3. 2020

Omezení veřejné dopravy v důsledku uzavření škol

ZÁKLADNÍ OPATŘENÍ K PREVENCI ŠÍŘENÍ ONEMOCNĚNÍ KORONAVIREM

Datum: 28. 2. 2020

ZÁKLADNÍ OPATŘENÍ K PREVENCI ŠÍŘENÍ ONEMOCNĚNÍ KORONAVIREM

KŘIŽOVATKA RÁDELSKÝ MLÝN – důležité pro řidiče i cyklisty!

Datum: 26. 2. 2020

Přestavba křižovatky Rádelský mlýn začne již v pondělí 2. března 2020.

Uzavření rozhledny Kopanina 1

Rozhledna Kopanina bude uzavřena od 2.3. do 31.3.2020

Datum: 26. 2. 2020

Z důvodu pokračující rekonstrukce bude rozhledna uzavřena od 2.3.2020 do 31.3.2020.

Logo mobilní aplikacegoogle-play-downloadapp-store-download

¨Virtuální prohlídka

Hlasujte kliknutím na jednu z možností

Překlad (translations)