Frýdštejn
Obec Frýdštejn

ROUŠKY

Vážení spoluobčané,
chtěl bych tímto poděkovat všem, kteří vyrábějí roušky a rozdávají je spoluobčanům. Obci Frýdštejn se podařilo domluvit výrobu a zakoupit roušky od firmy ARTEP Jablonec nad Nisou, zatím v počtu 500 ks. První dodávky jsme již obdrželi a následně roznášeli po obci. Klíč k roznosu nebylo jednoduché stanovit. Po zvážení jsme se rozhodli, dodat roušku nejprve nejvíce ohroženým. Proto roušky v první vlně dostali občané žijící sami a v seniorském věku. V sobotu 21. 3. jsme obdrželi další zásilku a mohli jsem roušky rozdat tak, aby pokud možno v každé nemovitosti byl jeden kus, což se téměř povedlo. Jakmile obdržíme další, budu neprodleně rozdávat dál. Je smutné, že jsem čelil i posměchu, že dostáváte jednu roušku na nemovitost. Věřte, že kdybych měl dostatečný počet, rád rozdám všem trvale žijícím obyvatelům.
Roušky jsou textilní. Není nutné je nosit doma. Noste je prosím, jen když opouštíte domov. Rouška se dá snadno desinfikovat a to vyvařením. Doporučuje se vyvářet ve vodě minimálně na 60 °C.

Přeji všem hodně zdraví a trpělivosti v této nelehké situaci a věřím, že společně tuto situaci zvládneme.
Miroslav Mencl
starosta

Datum vložení: 23. 3. 2020 9:43
Datum poslední aktualizace: 23. 3. 2020 9:45